• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Aktualnie kondycja Unii Europejskiej
Choć Unia Europejska jest teraz w kryzysie gospodarczym, to jednak wcale nie jest powiedziane, że w dalszym ciągu nie jest potężną organizacją. W końcu skupia wokół siebie dużo zamożnych krajów. Nadal UE jest federacją niesamowicie zamożnych krajów.
Naturalnie nie wszystkie są naprawdę zamożne, lecz w porównaniu z choćby większości krajów w Afryce, to i tak UE to potęga. I chociaż ostatnio niezbyt szybko się rozwija, przynajmniej w porównaniu z choćby niektórymi azjatyckimi krajami, to powinniśmy wiedzieć, że to w dalszym ciągu Chiny nas gonią. Chociaż oczywiście naprawdę nikt nie powinien myśleć, iż UE to idealna organizacja. Moim zdaniem Unia Europejska to bardzo dobry pomysł – nawet po połączeniu i tak jesteśmy mniejsi, aniżeli Indie bądź Chiny, więc tylko jako zwarta organizacja możemy się liczyć.
Jednak wielkim minusem tej organizacji jest po prostu to, że jest mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny i inne potęgi – albo aspirujące do ich miana, sporo szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo przecież w interesie naszego kontynentu jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy na przykład problem dużego bezrobocia, w szczególności wśród młodych, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby bogatego kraju, który jednakże ma duże kłopoty z funkcjonowaniem? Ciężko w jednoznaczny sposób rzec…

Szczegóły na stronie: https://www.refmat.org.pl/

Categories: Blog

Comments are closed.